Vanduo yra esminis gyvybės šaltinis, tai pati reikalingiausia žmogaus egzistavimui medžiaga todėl jo vaidmuo mūsų organizmui ypatingai svarbus. Labai svarbu suprasti, kokią naudą teikia vanduo, kokį vandenį turėtumėte gerti ir kodėl reikalingas vandens filtravimas. Vandentiekio vandenyje gali būti priemaišų, chloro, reagentų, todėl daugelis žmonių prieš gerdami vandenį mieliau jį filtruoja. Svarbu atsižvelgti į savo vietovės vandens kokybę ir pasirinkti tinkamą filtrą. Jei vanduo iš čiaupo neatitinka jūsų reikalavimų, filtravimas yra tinkamas sprendimas.
Kuo vanduo naudingas jūsų organizmui
Vanduo atlieka svarbų vaidmenį palaikant jūsų organizmo sveikatą ir turi daug sveikatai naudingų savybių.
Drėkinimas. Vanduo yra organizmo ląstelių, audinių ir organų esminis komponentas. Apie trečdalį ląstelės tūrio sudaro vanduo. Vanduo perneša maistines medžiagas į organus ir pašalina nereikalingus medžiagų apykaitos produktus iš jų. Tad pakankamas kokybiško vandens suvartojimas užtikrina tinkamą visų organizmo sistemų funkcionavimą.
Temperatūros reguliavimas. Vanduo dalyvauja termoreguliaciniuose procesuose, padėdamas palaikyti stabilią kūno temperatūrą fizinio aktyvumo metu ir esant skirtingoms klimato sąlygoms.
Virškinimas. Vanduo būtinas maistui skaidyti, maistinėms medžiagoms virškinti ir atliekoms pašalinti per žarnyną. Tinkami vandens vartojimo įpročiai skatina sveiką virškinimą.
Energija ir ištvermė. Drėkinimas padeda palaikyti organizmo energijos balansą, gerina ištvermę.
Odos būklės gerinimas. Vanduo drėkina odą iš vidaus į išorę, padėdamas išlaikyti jos stangrumą, elastingumą ir sveiką išvaizdą. Tinkamas hidratacijos lygis taip pat gali sumažinti odos problemų, tokių kaip sausumas ir sudirgimas, atsiradimo riziką.
Organizmo valymas. Vanduo dalyvauja toksinų ir atliekų šalinimo procesuose per inkstus ir kitus šalinimo organus, padeda išvalyti organizmą nuo kenksmingų medžiagų.
Bendros sveikatos būklės palaikymas. Tinkami gėrimo įpročiai padeda palaikyti širdies ir kraujagyslių sistemos, smegenų, sąnarių ir kitų organų sveikatą, gerina imuninės sistemos veiklą ir bendrą savijautą.
Apskritai vanduo atlieka ypač svarbų vaidmenį palaikant organizmo gyvybingumą ir sveikatą, todėl taip svarbu kasdien suvartoti pakankamą kiekį švaraus ir kokybiško vandens.
Vandens svarba organizmui
Vandens vartojimo dažnumas gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, klimato, troškulio jausmo, amžiaus, lyties ir bendros sveikatos būklės. Tačiau yra bendros vandens vartojimo gairės. Patikimiausias būdas stebėti vandens kiekį organizme. Jei jaučiate troškulį, vadinasi, jūsų organizmui reikia vartoti vandens.
Vadovaukitės sveikatos organizacijų rekomendacijomis. Pavyzdžiui, JAV Medicinos instituto duomenimis, vyrams paprastai rekomenduojama per dieną suvartoti apie 3,7 litro vandens, o moterims – apie 2,7 litro vandens. Tačiau šie skaičiai gali skirtis priklausomai nuo konkrečių sąlygų ir organizmo poreikių.
Atsižvelkite į konkrečius savo organizmo poreikius. Kai kuriems žmonėms vandens poreikis gali padidėti dėl karščio, nėštumo ar maitinimo krūtimi. Tokiais atvejais turėtumėte padidinti suvartojamo vandens kiekį.
Išlaikykite pusiausvyrą. Svarbu žinoti, kaip vartoti vandenį, kad jis būtų naudingas. Dažnai kalbama apie vandens trūkumą, tačiau pamirštama, kad vandens perteklius taip pat gali būti žalingas ir pavojingas. Vandens perteklius gali praskiesti elektrolitus organizme ir sukelti vadinamąją hiponatremiją – elektrolitų disbalansą, kai kraujyje smarkiai sumažėja natrio jonų kiekis. Taip pat nereikėtų ignoruoti troškulio jausmo, nes vandens trūkumas gali sukelti dehidrataciją.
Stebėkite savo šlapimo spalvą. Šlapimo spalva gali būti jūsų hidratacijos būklės rodiklis. Šviesios spalvos šlapimas paprastai rodo gerą hidrataciją, o tamsios spalvos šlapimas gali reikšti, kad reikia gerti daugiau vandens.
Apskritai rekomenduojama visą dieną nuolat, bet saikingai vartoti vandens, kad užtikrintumėte tinkamą hidratacijos pusiausvyrą ir išlaikytumėte sveiką organizmą.
Štai keletas bendrų vandens vartojimo rekomendacijų, kurios gali padėti palaikyti sveiką vandens balansą.
- Stenkitės gerti vandenį nedideliais kiekiais visą dieną, o ne apsiriboti vandens gėrimu tik tam tikru metu.
- Atsižvelkite į fizinį aktyvumą. Padidėjus fiziniam krūviui, sportuojant, vandens poreikis padidėja. Mankštindamiesi stebėkite vandens lygį organizme.
- Venkite pernelyg išsausėti, kad nepradėtumėte gerti pernelyg daug vandens vienu kartu. Stenkitės palaikyti pastovų hidratacijos lygį, kad išvengtumėte dehidratacijos.
- Aplinkos veiksniai. Karštu ar drėgnu oru jūsų organizmui gali prireikti daugiau vandens, kad jis tinkamai funkcionuotų.
- Troškulio jausmas gali būti jau prasidėjusio vandens trūkumo signalas. Reguliariai gerkite vandenį.
- Nors svarbu gerti pakankamai vandens, svarbu ir nepersistengti, kad nesusilpnėtų elektrolitų kiekis organizme.
- Palaikykite sveiką gyvenimo būdą. Sveika subalansuota mityba, saikingas fizinis aktyvumas ir reguliarus vandens vartojimas yra svarbūs bendrai sveikatai ir geriems išoriniams bei vidiniams organizmo veiksniams.
Laikydamiesi šių paprastų rekomendacijų, galėsite palaikyti tinkamą vandens balansą ir aprūpinti savo organizmą reikiamu vandens kiekiu sveikatai ir gerai savijautai užtikrinti.
Filtruotas vanduo
Išgrynintas vanduo – tai filtravimo proceso rezultatas, kurio metu veiksmingai pašalinamos įvairios priemaišos, teršalai ir mikroorganizmai, todėl jis yra saugus ir kokybiškas vartoti.
Priemaišų išvalymas. Filtrais galima pašalinti įvairius teršalus, pavyzdžiui, chlorą, rūdis, metalus, pesticidus ir kitas chemines medžiagas, kurių gali būti vandentiekio vandenyje. Tai pagerina vandens kokybę ir skonį, todėl jį maloniau gerti.
Geresnė sveikata. Vandens filtravimas gali padėti apsaugoti jūsų organizmą nuo kenksmingų medžiagų, kurių gali būti geriamajame vandenyje. Geriant švarų vandenį gerinama bendra sveikata, stiprinama imuninė sistema ir padedama išvengti įvairių ligų, susijusių su užteršto vandens vartojimu.
Sumažėja ligų rizika. Vandens filtravimas gali sumažinti įvairių per vandenį plintančių ligų, tokių kaip viduriavimas, virškinamojo trakto infekcijos, šlapimo takų infekcijos ir kt. riziką.
Nauda aplinkai. Vandens filtrų naudojimas vandeniui valyti gali padėti sumažinti plastikinių butelių suvartojimą, nes užuot pirkę vandenį buteliuose, galite naudotis čiaupu su filtru. Tai padeda sumažinti plastikinių šiukšlių kiekį ir mažina neigiamą poveikį aplinkai.
Taupomos išlaidos. Ilgainiui filtruoto vandens naudojimas gali būti ekonomiškesnis nei vandens buteliuose ar atvirkštinio osmoso sistemų pirkimas, nes nereikia nuolatinių įsigijimo ir priežiūros išlaidų.
Vandens filtro pasirinkimas
Vandens filtro pasirinkimą gali lemti daugybė veiksnių, tokių kaip vandens kokybė jūsų gyvenamoje vietovėje, šeimos poreikiai, biudžetas ir asmeninės preferencijos. Toliau pateikiame keletą veiksnių, padėsiančių išsirinkti jums tinkamą vandens filtrą:
- Išanalizuokite vandens kokybę. Nustatykite, kokių teršalų yra jūsų geriamajame vandenyje. Tai galima padaryti naudojant vietinių vandens tiekėjų teikiamas vandens tyrimo paslaugas arba specializuotus vandens kokybės testus, kuriuos galima įsigyti parduotuvėse bei internetu.
- Nustatykite teršalų rūšį. Išsiaiškinkite, kokius konkrečius teršalus reikia pašalinti iš vandens. Pavyzdžiui, jei jūsų vandenyje vyrauja sunkieji metalai, jums gali prireikti filtro, turinčio specialių savybių juos pašalinti.
- Filtro tipo pasirinkimas. Yra keletas vandens filtrų tipų, pavyzdžiui, anglies filtrai, atvirkštinio osmoso sistemos, ultrafiltrai ir kiti. Kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, anglies filtrai paprastai gerai pašalina chlorą ir organines medžiagas, o atvirkštinio osmoso sistemos veiksmingai šalina mineralines druskas ir sunkiuosius metalus.
- Filtravimo tūris ir greitis. Apsvarstykite, kokį vandens kiekį reikia išvalyti ir kokio filtravimo greičio jums reikia. Pavyzdžiui, daug vandens naudojančioms didelėms šeimoms gali prireikti didelio tūrio ir didelio filtravimo greičio filtro.
- Biudžetas. Nustatykite savo biudžetą vandens filtrui įsigyti ir prižiūrėti. Atsižvelkite ne tik į paties filtro kainą, bet ir į filtrų keitimo ir sistemos priežiūros išlaidas.
- Papildomos funkcijos. Kai kurie filtrai turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, filtrų keitimo indikatorius, UV sterilizacijos sistemas arba galimybę prisijungti prie išmaniųjų sistemų ir stebėti vandens kokybę. Rinkdamiesi filtrą atsižvelkite į šias funkcijas.
Atidžiai išanalizavę šiuos veiksnius, galėsite išsirinkti geriausiai jūsų poreikius ir pageidavimus atitinkantį vandens filtrą. Jei vis dar abejojate, pasikonsultuokite su profesionalu arba vandens ekspertu, kuris padės jums priimti labiau pagrįstą sprendimą.
AMWAY kompanijos gaminamas vandens filtras eSpring turi keletą reikšmingų pranašumų, lyginant su panašiais prietaisais.
Pagrindinės eSpring filtro savybės yra šios:
- Platus teršalų, kuriuos galima pašalinti, spektras. Filtras eSpring gali veiksmingai pašalinti daugiau kaip 170 galimų teršalų, todėl juo galima išvalyti vandenį nuo įvairiausių priemaišų ir medžiagų.
- Pažangių grėsmių pašalinimas. Filtras eSpring sėkmingai kovoja su tokiomis problemomis kaip mikroplastikas (vos 0,2 mikrono dydžio) ir tokiomis medžiagomis kaip PFOA, PFOS ir kt.
- Vaistinių preparatų pašalinimas. eSpring filtras veiksmingai pašalina 19 kategorijų vaistinių preparatų, kurių gali būti vandenyje, ir taip užtikrina saugesnį vandenį vartojimui.
- Saugi dezinfekcija. Filtras eSpring gali pašalinti 99,99 % virusų ir bakterijų, užtikrindamas aukštą geriamojo vandens apsaugos ir kokybės lygį.
Svarbiausios eSpring filtro savybės yra šios:
- Ultrafiltracija. Filtre eSpring naudojama pažangi ultrafiltracijos technologija, kuri veiksmingai iš vandens pašalina įvairias priemaišas, taip pat chlorą, teršalus, mikroorganizmus ir sunkiuosius metalus. Taip užtikrinama aukšta išvalyto vandens kokybė.
- Daugiakomponentė filtravimo sistema. eSpring filtravimo sistema su keliais vandens valymo etapais leidžia pašalinti įvairius teršalus ir užtikrinti įvairaus lygio vandens švarumą.
- Lengvas naudojimas ir priežiūra. Filtrą eSpring lengva įrengti ir prižiūrėti, todėl jį patogu naudoti. Nereikia sudėtingų reguliavimų ar dažno filtro keitimo, todėl taupomas laikas ir pinigai.
- Didelis našumas. Filtras eSpring gali apdoroti didelius vandens kiekius dideliu greičiu, todėl valymas vyksta greitai ir efektyviai. Tai ypač svarbu šeimoms ir organizacijoms, kuriose suvartojama daug vandens.
- Ilgaamžiškumas ir patikimumas. eSpring filtras pagamintas iš aukštos kokybės medžiagų ir yra patvarios konstrukcijos, todėl užtikrina patikimą veikimą ilgą laiką neprarandant valymo kokybės.
Apskritai eSpring vandens filtras pasižymi didelio našumo, valymo efektyvumo ir paprasto naudojimo deriniu, todėl jis yra puikus pasirinkimas norint aprūpinti namus ar biurą švariu ir saugiu vandeniu.
Priežastys, kodėl turėtumėte įsigyti eSpring vandens filtrą:
- Lengvas montavimas: eSpring™ vandens valymo sistemą galite lengvai sumontuoti patys, pasirinkdami jums patogiausią prijungimo būdą. Taip sutaupysite laiko ir išlaidų, kurias tektų skirti kviečiant specialistą.
- Kompaktiškas: eSpring™ vandens valymo sistema yra kompaktiško dydžio ir sveria mažiau nei 5 kg, todėl ją lengva pastatyti bet kurioje patalpoje. Tai leidžia be vargo įrengti vandens filtrą net mažose virtuvės patalpose.
Gerkite švarų vandenį ir būkite sveiki!